Kodėl savanoriškas grįžimas?

 

  • Tai humaniška galimybė grįžti tiems, kurie neturi lėšų išvykti savarankiškai. Tai ypač aktualu prieglobsčio prašytojams, kurių prašymas suteikti tarptautinę apsaugą nebuvo patenkintas, bet jie neturi finansinių galimybių išvykti iš Lietuvos savarankiškai. Grįžti namo nepasisekus svečioje šalyje visuomet sudėtinga, todėl savanoriško grįžimo pagalba palengvina apsisprendimą grįžti. Pasinaudojusiems savanoriško grįžimo pagalba asmenims, siekiant užtikrinti jų grįžimo tvarumą, taip pat gali būti teikiama reintegracijos pagalba kilmės šalyje.

  • Užtikrinimas saugus ir orus grįžimas. Savanoriškas grįžimas organizuojamas atsižvelgiant į žmogaus individualius poreikius, o pasitelkiant TMO biurų pagalbą tranzito ir kilmės šalyse yra sumažinamos rizikos, kurios gali iškilti kelionės metu.

  • Suteikti galimybę užsieniečiui grįžti savo valia valstybei kainuoja pigiau. Užsieniečių savanoriško grįžimo organizavimo išlaidos yra mažesnės, o procesas žymiai greitesnis negu užsieniečių priverstinio išsiuntimo atvejais. Teikdama pagalbą užsieniečiams grįžti savo noru valstybė skatina humaniškesnį požiūrį į kitataučius, sutaupo lėšų bei ne apkrauna valstybinių institucijų, nes grįžimu pasirūpina TMO biuro darbuotojai.