Sugrįžti į sąrašą

Azerbaidžanas - Arbatos namai

Nors gyvendamas Azerbaidžane Amilas (56 m.) užsiėmė įvairaus pobūdžio verslu – prekiavo vaisiais ir daržovėmis, gėlėmis, dirbo aptarnavimo srityje, – jis sunkiai vertėsi.


Dukrai ištekėjus, Amilas nusprendė užsidirbti pinigų senatvei Vakarų Europoje. Pirmiausiai jis patraukė į Austriją, kur jau gyveno jo sūnus, tačiau ten tiek dėl senyvo amžiaus, tiek dėl nepakankamų kalbos žinių vyrui nepavyko susirasti darbo ir jis grįžo.

Neilgai trukus Amilas nutarė dar kartą pabandyti laimę užsienyje, tačiau ir šįkart jam nepasisekė. Atsidūręs Lietuvoje, nebematydamas aiškios ateities perspektyvos, nerimaudamas dėl savo amžiaus bei namie likusios žmonos, vyras apsisprendė kreiptis į TMO Vilniaus biurą dėl savanoriško grįžimo ir reintegracijos pagalbos.

 

Padedant TMO, 2010 m. balandžio pabaigoje Amilas grįžo į Azerbaidžaną. Turėdamas nemažai darbo su klientais patirties ir šiek tiek laisvos žemės prie savo namelio Uchtapa kaime netoli Gandžos, gautą reintegracijos pagalbą Amilas panaudojo nedidelei arbatinei atidaryti. TMO padėjo vyrui įsigyti priestato statybai reikalingų medžiagų, įrangos arbatinei – baldų, indų, įrankių, – ir būtiniausių produktų atsargų verslo pradžiai. Be to, Amilas buvo apmokytas naudotis jam nupirktu kasos aparatu.

 

Šiandien arbatinė sėkmingai veikia, turi nedidelį nuolatinių klientų ratą: ją pamėgo darbininkai iš šalimais esančio cemento fabriko. Šis smulkus verslas, kuriame grįžusysis padavėju įdarbino ir savo brolį, yra vienintelis šeimos pajamų šaltinis. Reintegruodamasis Azerbaidžane, Amilas susiduria su tam tikrais sunkumais: gaunamas pelnas kol kas palyginti nedidelis ir labai priklauso nuo sezono. Kadangi vietovė negausiai apgyvendinta, klientų pritraukimas taip pat reikalauja pastangų. Tuo tarpu reikia po truputį grąžinti skolas artimiesiems ir draugams, susikaupusias dar prieš arbatinės atidarymą. Visgi Amilas trykšta optimizmu ir sumaniai verčiasi: siūlo klientams prie arbatos užsisakyti savo žmonos kepinių, vasarą – šviežių vaisių iš jų sodo. Tikėdamasis, kad greta pabaigus tiesti Šilko kelio greitkelį arbatinės populiarumas išaugs, ateityje Amilas ketina verslą plėsti.