Sugrįžti į sąrašą

Gruzija - Individuali veikla statybų sektoriuje

Baigęs mokslus žemės ūkio srityje, Mamuka (34 m.) darbo pagal specialybę nerado. 


Gruzijoje, keletą metų taip pat Ukrainoje jis dirbo atsitiktinai pasitaikančius darbus statybose – dažė, klojo plyteles. Vėliau, įgijęs patirties, vyras ėmėsi vadovauti darbininkų komandai. Vis dėlto jis suvokė, kad susikurti geresnes gyvenimo sąlygas sau ir savo šeimai gimtojoje šalyje galės tik užsidirbęs papildomai pinigų. Vedamas šio tikslo, vyras išvyko į Vakarus.

 

Tačiau atkeliavęs į Lietuvą Mamuka suprato, kad greitai ir pelningai įsidarbinti Vakarų Europoje gali ir nepavykti, tuo labiau ekonominės krizės sąlygomis. Jis ilgėjosi ir Gruzijoje likusios šeimos. Todėl sužinojęs apie TMO Vilniaus biuro teikiamą savanoriško grįžimo pagalbą, Mamuka nutarė ja pasinaudoti ir iš naujo pabandyti įsitvirtinti gimtojoje šalyje, nors ir tenkinantis kuklesniu darbo užmokesčiu.

 

2010 m. prieš pat Kalėdas Mamuka grįžo namo. Netrukus vyrui, pateikusiam ankstesnę jo patirtį atitinkantį ir gerai pagrįstą verslo planą, buvo skirta ir reintegracijos pagalba. Jam padėta įsigyti darbui statybose reikalingų įrankių.

 

Šiuo metu Mamuka gyvena Narazeni kaime Zugdidi apskrityje ir pagal individualius užsakymus sėkmingai užsiima statybų, rekonstrukcijos, remonto darbais įvairiuose objektuose skirtinguose šalies miestuose. Reintegracijos monitoringo metu grįžusysis pasakojo, kad jo pasirinkta reintegracijos veikla pasiteisino: klientų ir pelningų užsakymų netrūksta, o gaunamos pajamos leidžia jam savarankiškai išlaikyti 4-ių asmenų šeimą. Be to, turėdamas ilgametę darbo statybų sektoriuje patirtį ir gerą reputaciją, Mamuka jau vadovauja 32 darbininkų brigadai. Vyras pripažino, kad gauta parama labai palengvino jo situaciją iškart po grįžimo: be kokybiškų įrankių būtų buvę kur kas sudėtingiau susirasti darbą statybose, o vėliau – atlaikyti konkurenciją. Mamuka dėkojo TMO už jam ištiestą pagalbos ranką ir tvirtino, kad, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos Gruzijoje, jis optimistiškai žvelgia į ateitį.