Sugrįžti į sąrašą

Afganistanas - Degalų pardavimo verslas

Rafi  (22 m.) Afganistaną paliko dėl blogėjančios  šalyje situacijos ir realios grėsmės jo  gyvybei.


Jaunuolis buvo pagrobtas Talibano kovotojų, tačiau jam pasisekė nuo pagrobėjų pasprukti. Suprasdamas, kad Afganistane likti nesaugu, jis nutarė išvykti į Europą.

 

Pirmiausiai Lietuvoje atsidūręs Rafi  2010 metais pateikė prašymą dėl prieglobsčio suteikimo. Prašymas nebuvo patenkintas, nes trūko įrodymų apie tiesioginę grėsmę jo gyvybei. Keliskart bandęs sprendimą apskųsti, Rafi vis tiek nebuvo leista pasilikti Lietuvoje. Nesibaigiantis laukimas ir nerimas dėl padėties Afganistane nedavė jaunuoliui ramybės, o išsigandęs, kad bus parsiųstas atgal į Afganistaną, iš Lietuvos pabėgo į Nyderlandus.  Iš Nyderlandų parsiųstas atgal į Lietuvą, Rafi vėl pasiprašė prieglobsčio.

 

Visą šį nežinomybės laiką Rafi nuolat bendravo su gimtinėje likusiu broliu. Kai Rafi sužinojo, kad jo gimtajame Herato mieste situacija šiek tiek gėrėja, kartkartėmis ėmė svarstyti ir apie galimybę grįžti namo.   Vaikinas nusprendė kreiptis į TMO Vilniaus biurą dėl savanoriško grįžimo ir reintegracijos pagalbos.

 

Rafi į tėvynę grįžo 2012 m. birželį ir radęs verslo partnerį su TMO pasiūlyta reintegracijos pagalba įrengė degalinę. Kadangi vaikinas gyvena Afganistano vakaruose šalia Irano sienos, aktyvi degalų pardavimo rinka jam suteikė šansą atrasti pelningą veiklos nišą. Šiuo metu Rafi kartu su partneriu sėkmingai pardavinėja degalus ir planuoja verslą plėsti. Rafi ypač džiaugiasi pagaliau grįžęs namo, kur pagaliau gali gyventi su savo šeima ir užsiimti mėgstama veikla.  Jis mano, jog kai žmogus turi viską, kad būtų laimingas, nebelieka minčių apie išvykimą. Šiuo metu verslas sėkmingai generuoja pajamas. Ahmadas ne tik finansiškai išlaiko savo šeimą, bet ir su verslo partneriu planuoja plėtrą. Planų apie pakartotinę emigraciją Ahmadas neturi ir tiki, jog jo šeimos ateitis yra Afganistane.